Ми працюємо по всій Україні!

Відділ продажів
Техпідтримка
Назад
28.07.2019

Яка точність у агронавигатора?

Яка точність у агронавигатора?

На сьогоднішній день існує більше 10 світових виробників, які пропонують системи паралельного водіння. Вони мають приблизно однакову похибка +/- 15-20 см, тому що всі зібрані майже на однакових приймачах і антенах, а відмінності в основному по функціям і можливостям. В Україні з'явилися підробки під світових виробників, заявляють похибка 15-20 см, а за фактом ця похибка може бути близько 60-100 см і більше. Клієнти, коли купують агронавигатор дивляться на діаметр антени, питають «скільки герц» і «скільки супутників ловить», інші питання їх не цікавлять. Насправді ці питання взагалі ніяк не пов'язані з точністю. Для хорошої точності повинен бути високої якості GPS приймач і якісна GPS антена. Один з кращих виробників приймачів для паралельного водіння є канадська компанія Novatel. Їх приймачі використовують TeeJet, Raven, Leica, Hexagon, Агролайн. У виробника Trimble свої власні розробки теж високої якості. Якщо Ви хочете купити агронавигатор, ми настійно рекомендуємо з'ясовувати який саме GPS приймач буде у навігатора. Тим більше, якщо Вам пропонують "новинку цього року" - обов'язково просіть фотографію GPS приймача.

Скільки Герц?

Ще одне питання, яке багатьох цікавить – скільки герц антена? Кількість Герц антени на точність взагалі ніяк не впливає! В герцах вимірюється частота опитування GPS приймачем розташування. Розповім як на практиці це виглядає. Ви їсте в полі, не важливо яка точність, ви вирішили повернути на наступний рядок і вже пройшли підлогу розвороту, а навігатор все ще показує що Ви їдете по прямій – це 1 Герц, тобто він гальмує або показує з затримкою. Єсви їсте в поле і тільки повернули кермо в бік і агронавигатор показав поворот – це вже 5 і вище герц, тобто жодних затримок немає.

А скільки супутників ловить?

Скільки супутників антена ловить? Теж частий питання від наших клієнтів. В Україні продаються великі білі GPS антени, які приймає 17-20 супутників, але мають похибку в кілька разів більше (близько метра), ніж антени GPS зібрані на базі Novatel і приймають лише 7-10 супутників. Пам'ятайте, що розмір антени і багато-багато супутників ніяк не рівні її високої точності!

Як перевірити точність агронавигатора?

Станьте на полі або на відкритій площадці, встановіть по центру ширини транспортного засобу GPS антену, поставте позначку на землі згідно розташування антени. Зробіть пробний заїзд приблизно на 700 і більше метрів, але не менше, це важливо. Поверніться в початкову точку по навігатору. Заміряйте відстань між поставленою позначкою положенням антени – це і буде ваша похибка.

Ще один важливий момент з питання похибок. Потрібно розуміти, що існує 2 види похибки: абсолютна і відносна.

  • Абсолютна похибка - це коли Ви зафіксували крапку в поле та навігаторі, а через кілька годин або днів, місяців або вирішили повернутися до неї.
  • Відносна похибка - це похибка вимірюється від попереднього проходу/гона протягом не більше 15 хвилин.

Всі одночастотні GPS антени для точного землеробства мають значення абсолютної похибки приблизно метр, а відносну 15-20 див. Простими словами, Ви обробляєте поле, робите проходи і кожен з проходів маєте похибка близько 15-20 див. Призупинили на навігаторі обробку і поїхали в іншу частину поля за 2 км (для дозаправки), через одну годину повертаєтеся назад і тут відхилення вже буде близько метра. У таких ситуаціях потрібно заново «відбити точку» на навігаторі. Більш високу точність можуть забезпечити ТІЛЬКИ двочастотні GPS антени ТІЛЬКИ з RTK поправкою, в такому разі похибка буде 2-5 см! Але їх вартість починається від 2500$ і вимагає використовувати платний сигнал або власну базову станцію.

Час від часу нам задають питання з приводу використання автомобільних GPS навігаторів, смартфонів або планшетів. Скажімо чесно, ми перевіряли, тестували більше 10 різних моделей (Garmin, Holux, Samsung, Asus, HTC та інші) вони мають абсолютну похибку 5-7 метрів, а відносну 2-3 метри. Для паралельного водіння і будь-яких польових робіт це не підходить. Якщо Ви вирішили використовувати свій смартфон або планшет, то для нормальної роботи потрібно купити високоточну GPS антену і підключити до Android пристрою. Тільки в такому разі зможете отримати хорошу точність.

Рекомендовані статті

Підключення системи JCB LiveLink в Україні
Система JCB Livelink є на більшості екватора, тракторів і навантажувачем JCB. Вона входить в стандартну комплектацію і д
Чому краще купувати GPS трекер в спеціалізованій компанії?
Хочете якісно, не хочете вникати в нюанси і без зайвих переплат? Звертайтеся до нас, ми впевнені на 100%, що не пошкодує
Навіщо потрібна CAN-шина? Чи варто переплачувати за її підключення?
Навіщо потрібна CAN-шина і які дані можна отримати після її установки? Які завдання допоможе вирішити установка CAN-шини
Як зробити GPS трекер своїми руками?
Ніякої магії - потрібно просто завантажити додаток WiaTag, підключитися до системи Wialon і ваш телефон буде виконувати
Як отримати максимальну точність датчиків палива
Правило просте - правильна установка і тарування дають максимальну точність.
Контроль палива – датчик рівня або витратомір?
Для кожного виду і моделі транспортного засобу підходить свій датчик, універсальних не існує.
ТОП-5 питань при купівлі GPS трекерів
Популярні запитання при выбире GPS трекера і приховані моменти, про які мовчать продавці.
Яка похибка GPS трекерів?
Точність визначення місцезнаходження і похибка підрахунку кілометражу. На що дивитися і куди звертати увагу.
Поради як правильно контролювати паливо
Використовуйте правильно систему моніторингу для досягнення максимальної ефективності.