Ми працюємо по всій Україні!

Відділ продажів
Техпідтримка
Назад
13.09.2019

ТОП-5 питань при купівлі GPS трекерів

ТОП-5 питань при купівлі GPS трекерів

Одна з перших завдань, чому купують GPS трекери – це бачити місце розташування автомобіля в онлайні і вести точний облік кілометражу. Також на GPS трекери можна підключати додаткові датчики для розширення функціональності або блокування двигуна для безпеки.

 1. Не всі трекери здатні з високою точністю контролювати кілометраж. Максимальна точність підрахунку пробігу можлива тільки тоді, коли Ваш GPS трекер здатний ідеально повторити траєкторію руху автомобіля, без обрізки треку на поворотах або розворотах. Ще один важливий момент – облік спусків і підйомів автомобіля під час руху. Якщо враховувати ці параметри, то отримаєте максимальну точність з відхиленням не більше 1-2%, а якщо не враховувати, то похибка може бути 5-10% і вона буде плаваюча.

Бувають ситуації, коли відбувається розбіжність між GPS і спідометром (одометром). Найчастіше це відбувається, коли на автомобілі розмір шин відрізняється від заводських, або є несправність/дефект в штатному спідометрі. У таких випадках рекомендуємо взяти хороший GPS трекер і вести облік по ньому.

Ще один важливий момент, як правильно вибрати GPS трекер. Вони бувають з відкритим протоколом передачі даних на сервер, а також з закритим. Якщо Ви купуєте трекер з закритим протоколом, то Ви стаєте «вічним» клієнтом свого постачальника, тому що він працює тільки на його сервері, нікуди не зможете перемкнути. Лише тільки GPS трекера з відкритим протоколом не мають прив'язку до постачальника і можуть підключатися куди завгодно.

  1. При купівлі GPS терміналу варто подумати, чи будете Ви надалі підключати додаткові датчики, якщо будете, то які саме. Це важливе питання, тому що є хороші GPS трекери за вигідною ціною, але не підтримують датчик палива або щось інше.
  2. Сам по собі GPS трекер проста «чорна коробочка». Для його роботи потрібне підключення до программое забезпечення. Ми надаємо декілька різних версій програмного забезпечення – є безкоштовний GPS моніторинг з невеликим функціоналом, а також платні з великим набором функцій і технічною підтримкою.
  3. Система GPS моніторингу складається з устаткування, яке ставиться на транспортний засіб та програмного забезпечення, якими користується клієнт (комп'ютер, смартфон, планшет). Крім того, якщо Ви встановлюєте GPS системи на підприємстві, то завжди знаходяться люди, яким її стабільна робота не вигідна. Починають влаштовувати саботажі, ламати і відключати GPS трекери. І в такі моменти потрібна кваліфікована технічна підтримка для оперативного вирішення питань, а також сервіс-центр для ремонту. При виборі постачальника GPS моніторингу варто звертати увагу, на скільки кваліфіковані люди працюють, чи здатні вони розібратися в складних ситуаціях і на скільки готові оперативно виконувати ремонти.
  4. Часто клієнти плутають дві назви – GPS маячок і GPS трекер. В цілому це два пристрої для супутникового моніторингу, але є одна велика принципова різниця в роботі.
 • GPS МАЯЧОК – 99% часу знаходиться в сплячому стані, він прокидається згідно розкладу, визначає своє місцезнаходження, передає дані на сервер і знову засинає. Якщо не зміг зв'язатися з сервера, то повторить спробу тільки при наступному розсипу. Перевагою GPS маяка є те, що він на багато довше може працювати від акумулятора (близько 1 року при виході на зв'язок 1 раз на добу), а також його неможливо виявити сканерами. Недолік – по ньому не можна побудувати траєкторію руху, підрахувати кілометраж.
 • GPS ТРЕКЕР – завжди знаходиться в робочому стані, кожну секунду фіксує знаходження транспортного засобу і передає дані на сервер. Має свій резервний акумулятор (час роботи від 2-х годин до 12-і в залежності від моделі), але вимагає підключення до постійного харчування. Перевага – дозволяє коштувати траєкторію руху, вести облік кілометражу і так далі. Недолік – для постійної роботи необхідно підключення до бортової мережі автомобіля.

Також існують автономні GPS трекери, за тривалістю роботи вони між автомобільним GPS трекером і GPS маячком, але постійно на зв'язку. Здатні працювати від тижня до місяця без підзарядки.

Рекомендовані статті

Підключення системи JCB LiveLink в Україні
Система JCB Livelink є на більшості екватора, тракторів і навантажувачем JCB. Вона входить в стандартну комплектацію і д
Чому краще купувати GPS трекер в спеціалізованій компанії?
Хочете якісно, не хочете вникати в нюанси і без зайвих переплат? Звертайтеся до нас, ми впевнені на 100%, що не пошкодує
Навіщо потрібна CAN-шина? Чи варто переплачувати за її підключення?
Навіщо потрібна CAN-шина і які дані можна отримати після її установки? Які завдання допоможе вирішити установка CAN-шини
Як зробити GPS трекер своїми руками?
Ніякої магії - потрібно просто завантажити додаток WiaTag, підключитися до системи Wialon і ваш телефон буде виконувати
Як отримати максимальну точність датчиків палива
Правило просте - правильна установка і тарування дають максимальну точність.
Контроль палива – датчик рівня або витратомір?
Для кожного виду і моделі транспортного засобу підходить свій датчик, універсальних не існує.
Яка похибка GPS трекерів?
Точність визначення місцезнаходження і похибка підрахунку кілометражу. На що дивитися і куди звертати увагу.
Яка точність у агронавигатора?
Вибір агронавигатора і яка буває точність, які методи вимірювання похибки.
Поради як правильно контролювати паливо
Використовуйте правильно систему моніторингу для досягнення максимальної ефективності.