Ми працюємо по всій Україні!

Відділ продажів
Техпідтримка
Назад
15.09.2019

Як отримати максимальну точність датчиків палива

Як отримати максимальну точність датчиків палива

Ми думаємо не для кого не секрет, що в будь-якому вимірювальному приладі є похибка. Вона завжди вимірюється у відсотках і в діапазоні плюс / мінус. Не можна вважати, що якщо паспортна вказана похибка 1%, то завжди будуть показання менше. Вона може бути один раз більше, другий раз менше, але в межах зазначеного діапазону. За датчиків рівня палива дається похибка на всю робочу довжину, це означає, що якщо у Вас паливний бак на 700 літрів, то розбіжності в +/- 7 літрів буде вважатися нормою. Але не плутайте похибка датчика з чутливістю. Чутливість дозволяє показувати на баку в 700 літрів як змінюються кожні 400-600 грамів палива і це означає, що якщо водій захоче злити 3 літри, то цей злив Ви з легкістю побачите!

Похибка датчика рівня палива може виникати з-за неправильної їх установці або тарування бака. При установці датчика рівня особливу увагу потрібно приділити процесу тарування. На підставі отриманих даних система буде працювати з мінімальною похибкою або великий – все залежить від правильності тарування.

Що таке тарування і для чого вона потрібна?

Тарування – це процес, коли ми прив'язуємо цифрові свідчення датчика з реальним обсягом палива в баку, тобто переводимо код в літри. Цифрові датчики палива видають значення в своєму коді (до 4095 або 8190 одиниць). При установці датчика в паливний бак обов'язково повинна виконуватись процедура тарування. Вона потрібна для того, щоб прив'язати значення коду датчика до реальних літрів палива в баку. Сам датчик без тарування ніколи не зможемо порахувати кількість літрів в баку. Тарування проходить наступним чином – з бака повністю зливається паливо в нуль і потім через мірник або калібрований лічильник рівними частинами (по 10-20 літрів) заправляється дизель до самого максимуму.

Як правильно тарировать бак?

1. По-перше, потрібно розуміти, основна кількість заправок, де здійснюється? Якщо у Вас є власна АЗС і на ній постійно заправляються автомобілі, то однозначно потрібно це робити на ній. Важливо знати!! Точність датчиків рівня буде дорівнювати точності показань колонки! У разі використання постійно різних АЗС (ОККО, WOG, Shell та інші), то потрібно виконувати тарировки через паливний мірник або калібрований лічильник.

2. По-друге, для отримання максимальної точності потрібно тарировать датчик рівня на тому паливі, яке Ви постійно використовуєте. Тому що різні види палива можуть мати різну щільність, що впливає на похибку при визначенні обсягу гарячого в баку автомобіля.

3. По-третє, рекомендується двічі на рік проводити тарування датчиків рівня палива. Взимку використовується зимовий (щільність 840 кг/м3 при температурі 20 град. З) або арктичне (щільність 830 кг/м3 при температурі 20 град. З) дизельне паливо. Вони мають більш низьку щільність, ніж літнє (щільність 860 кг/м3 при температурі 20 град. З), а також впливає на обсяг температура палива. Давайте згадаємо шкільну фізику, де законами чітко сказано, що обсяг палива змінюється від температури та густини палива. Різниця в показниках обсягу між літнім і арктичним палива може досягати до 5% із-за відмінностей в густини і температури палива.

Перевірка похибки

Для виміру похибки своїх датчиків рівня палива використовуйте мірник, але ніяк не каністру або баклажку! Якщо тарування виконувалась за мернику, контрольна перевірка зливу або заправки довжка збігатися з показаннями мірника. У разі, коли тарування виконувалася на власній АЗС, то потрібно зробити з пістолета кілька заток в мірник для визначення розміру її погрібшности і зафіксувати отримані дані для подальшого аналізу. Кілька заток потрібно робити для перевірки повторюваності показань. Після цього потрібно злити з бака в мірник і потім через 10 хвилин його заправити з мірника назад у паливний бак автомобіля. При оцінці похибки датчиків палива за мернику потрібно враховувати похибку власної колонки. У разі виявлення великої розбіжності в показаннях датчика рівня і мірника необхідно заново провести тарування по мерни

Рекомендовані статті

Підключення системи JCB LiveLink в Україні
Система JCB Livelink є на більшості екватора, тракторів і навантажувачем JCB. Вона входить в стандартну комплектацію і д
Чому краще купувати GPS трекер в спеціалізованій компанії?
Хочете якісно, не хочете вникати в нюанси і без зайвих переплат? Звертайтеся до нас, ми впевнені на 100%, що не пошкодує
Навіщо потрібна CAN-шина? Чи варто переплачувати за її підключення?
Навіщо потрібна CAN-шина і які дані можна отримати після її установки? Які завдання допоможе вирішити установка CAN-шини
Як зробити GPS трекер своїми руками?
Ніякої магії - потрібно просто завантажити додаток WiaTag, підключитися до системи Wialon і ваш телефон буде виконувати
Контроль палива – датчик рівня або витратомір?
Для кожного виду і моделі транспортного засобу підходить свій датчик, універсальних не існує.
ТОП-5 питань при купівлі GPS трекерів
Популярні запитання при выбире GPS трекера і приховані моменти, про які мовчать продавці.
Яка похибка GPS трекерів?
Точність визначення місцезнаходження і похибка підрахунку кілометражу. На що дивитися і куди звертати увагу.
Яка точність у агронавигатора?
Вибір агронавигатора і яка буває точність, які методи вимірювання похибки.
Поради як правильно контролювати паливо
Використовуйте правильно систему моніторингу для досягнення максимальної ефективності.