Ми працюємо по всій Україні!

Відділ продажів
Техпідтримка
Назад
28.07.2019

Яка похибка GPS трекерів?

Яка похибка GPS трекерів?

При купівлі або під час експлуатації GPS трекерів Ви можете зіткнутися з цим питанням.
Існує кілька понять щодо їх похибки:

  • Похибка визначення місцеположення:

При коректній роботі автомобільні, або автономні персональні трекери дозволяють визначати своє розташування з точністю +/- 2-5 метрів. Більш високу точність здатні забезпечити сільськогосподарські агронавигаторы не більше 1 метра за розташуванням, а при обробці поля похибка може бути приблизно 15-20 см відносно одного проходу до іншого. Саму максимальну точність 2-5 см забезпечують двочастотні приймачі (ціна від 2500$), а також використання базових станцій (від 7000$) або платний GPS сигнал (від 200$ за місяць).

  • Точність підрахунку кілометражу:

Для правильності розрахунку кілометражу потрібно врахувати перепади по висоті при русі автомобіля, ідеально повторити траєкторію без зрізів при поворотах і розворотах. Таке здатні робити не всі моделі трекерів. Деякі зрізають кути при поворотах, інші не враховують перепади висоти. Але є моделі трекерів, які це все враховують і в результаті їх похибка не перевищує 1-2%. У зв'язку з оновленням обладнання уточнюйте у менеджерів нашої компанії максимально точні моделі. Але все ж, Ви купили найкращий і точний GPS трекер, але похибка все-таки присутня. Чому?

GPS трекер вважає пробіг на підставі супутникової інформації, а спідометр автомобіля на підставі діаметра шин і приводних механізмів спідометра. Знос шин і вироблення в рахунковому механізмі спідометра можуть давати похибку до 10-15%. Таким чином не GPS трекер матиме похибка, а спідометр неправильно вважає пробіг автомобіля.

Резюме - GPS трекер має точність визначення місця розташування +/- 2-5 метрів, а хороший трекер має похибка підрахунку кілометражу не більше 1-2%.

  • Неправильний облік даних через різних періодів

Пояснимо на такому прикладі. Водій виїхав в рейс з підприємства рано вранці 31-го жовтня і на момент виїзду записав собі свідчення спідометра для підрахунку пройденої відстані по підсумках місяця. Водій працює весь жовтень, виконує останній рейс і повертається на підприємство 30-го листопада. Фіксує показання спідометра і передає логісту для нарахування заробітної плати. Для перевірки правильності наданої інформації логіст використовують систему GPS моніторингу. Логіст формує звіт за листопад місяць з 01-го по 30-е число включно. На цьому етапі з'ясовується, що наданий водієм кілометраж завищений на 800 км. Обдурив, дописав, накрутив спідометр, трекер бреше? А чому так? Тому що водій почав свій рейс 31-го жовтня і встиг проїхати 800 км, а логіст перевіряє по системі з 1-го листопада. У зв'язку з цим і виникли розбіжності, що по системі на 800 км менше, ніж заявив водій. Ніхто нікого не обдурив, трекер не бреше - просто кожен по різному веде облік!

Аналогічно можуть виникати ситуації, коли водій виїхав 1-го листопада в рейс, але повернувся вже 2-го грудня і записав свідчення на момент повернення на підприємство. Знову ж логіст перевіряючи пробіг за листопад буде формувати звіт з 1-го по 30-е листопада і недорахувався пробіг водієві.

В такому випадку необхідно вести облік однаково - водієві та логісту. Якщо логіст формує звіти з першого числа з 00-00 годин і до останнього числа місяця по 23-59, то водій теж повинен подавати дані саме за цей проміжок часу. В такому випадку розбіжностей виникати не буде.

Рекомендовані статті

Підключення системи JCB LiveLink в Україні
Система JCB Livelink є на більшості екватора, тракторів і навантажувачем JCB. Вона входить в стандартну комплектацію і д
Чому краще купувати GPS трекер в спеціалізованій компанії?
Хочете якісно, не хочете вникати в нюанси і без зайвих переплат? Звертайтеся до нас, ми впевнені на 100%, що не пошкодує
Навіщо потрібна CAN-шина? Чи варто переплачувати за її підключення?
Навіщо потрібна CAN-шина і які дані можна отримати після її установки? Які завдання допоможе вирішити установка CAN-шини
Як зробити GPS трекер своїми руками?
Ніякої магії - потрібно просто завантажити додаток WiaTag, підключитися до системи Wialon і ваш телефон буде виконувати
Як отримати максимальну точність датчиків палива
Правило просте - правильна установка і тарування дають максимальну точність.
Контроль палива – датчик рівня або витратомір?
Для кожного виду і моделі транспортного засобу підходить свій датчик, універсальних не існує.
ТОП-5 питань при купівлі GPS трекерів
Популярні запитання при выбире GPS трекера і приховані моменти, про які мовчать продавці.
Яка точність у агронавигатора?
Вибір агронавигатора і яка буває точність, які методи вимірювання похибки.
Поради як правильно контролювати паливо
Використовуйте правильно систему моніторингу для досягнення максимальної ефективності.